هدیه نوروزی وبلاگ ما به شما

ترجمه و آماده سازی : بابک فخریلو
نوروز 88 بر همه شما مبارک .
دوستان امید وارم سال 87 رو به خوی طی کرده باشید و اگر هم این طور نبود ان شا ا… که سال پیش رو، سال خوبی برای شما باشه . وقتی دارین موقع تحویل سال دعا می کنید بعد از دعا کردن برای خودتون و بقیه و همه کسایی که محتاج دعا هستند ، یادی هم از ما بکنید .
اما عیدی  . داشتم سایت pc world رو نگاه می کردم دیدم 10 تا نرم افزار مربوط به آهنگ و فایل های چند رسانه ای معرفی کرده ، با خودم گفتم تو عید واسه کمی تفریح کردن این برنامه ها باید مناسب باشن .خود من همزمان که دارم این رو برای شما آماده می کنم ، برنامه YouTube Downloader را دانلود می کنم . خلاصه اگه کمه ببخشین .
اگه از طرف دارهای فایل های چند رسانه ای هستید ، احتمالا هارد دیسک شما از آهنگ ها و فیلم ها پر شده است . به خاطر داشتن اون فایل ها ، اجرا کردن و مدیریت اون ها می تونه کار خیلی سختی باشه . برای کمک به شما ، منتخبی از نرم افزار های که همه این کارها را میتونه برای شما انجام بده جمع کردیم .با این 10 تا نرم افزار رایگان و کاربردی ، می توانید فایل های ویدئویی را از YouTube ، آهنگ ها یی که در وب پخش می شوند دانلود کنید و یا حتی اون هایی که خودتون ساختید رو ویرایش کنید .

بخش اول برنامه هایی که فایل های ویدئویی را دانلود و تبدیل می کنند
وب پر از فیلم های فوق العاده است از YouTube گرفته تا سایت های بیشمار دیگر .مشکل اینجاست که برای دیدن فیلم محبوب خود  هر دفعه باید به سایت آن  مراجعه کنید . خیلی خوب میشد اگه می تونستید فیلم ها را به کامپیوتر خودتون دانلود کنید و هر زمان که خواستید تماشا کنید یا به دوستان خود بفرستید .
ما دو برنامه را برای انجام این کار ها انتخاب کرده ایم . یکی افزونه ای برای فایر فاکس و دیگری برنامه ای مجزا است که به طور ویژه با YouTube سرو وکار دارد .به اضافه این که ، ابزاری بسیار خوب برای تبدیل فیلم ها به فرمت های مناسب ، پیدا کردیم .و در آخر این که  همه این سه برنامه رایگان هستند .

نسخه رایگان Any Video Converter
این روز ها تقریبا همه قطعات (چون iPod یا هر MP3 Player دیگر ، یا تلفن همراه و … ) می توانند فیلم ها را پخش کنند .اما اگر بخواهید فایل های ویدویی کامپیوتر خود را در آن قطعات اجرا کنید چه کار می کنید ؟ فرمت های کامپیوتر شما لزوما در آن قطعات قابل اجرا نیستند ، و حتی اگر بتوانند آن ها را پخش کنند ، غالبا کیفیت بدی خواهند داشت .
نسخه رایگان Any Video Converter آمده تا شما را نجات دهد .این برنامه فایل های ویدئویی را به فرمت های مختلفی تبدیل می کند ، بنابراین می توانید آن ها را در قطعات متنوعی اجرا کنید .حتی فایل های YouTube را هم برای شما دانلود می کند .
تبدیل هم خیلی ساده است : تنها فایل یا فایل های خود را دانلود کنید ، فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی دکمه Encode کلیک کنید .فایل شما آمده انتقال و پخش شدن است .
دانلود Any Video Converter | قیمت : رایگان

Video DownloadHelper
با این افزونه رایگان فایر فاکس ، نه تنها می توانید فایل های ویدئویی را از سایت های محبوب دانلود و ذخیره کنید ، بلکه می توانید فایل های ویدئویی را از فرمتی به فرمتی دیگر تبدیل کنید . کارکرد تبدیل فرمت ها بسیار جالب است چرا که فایل های ویدئویی دانلود شده از YouTube (یا سایت های مشابه ) به فرمت flv هستندکه تنها برخی برنامه ها می توانند آن ها را اجرا کنند .برای تبدیل فایل های ویدئویی ، باید برنامه ای دیگر به نام ConvertHelper را دانلود کنید ، اما  DownloadHelper خود توضیحاتی در این باره دارد .اگر یک ویدئویonline دیدید از hot-key مخصوص برنامه استفاده کنید و بقیه کار را به او بسپارید .
دانلود Video DownloadHelper | قیمت : رایگان

YouTube Downloader
اگر به دنبال این هستید که فیلم ها را تنها از YouTube دانلود کنید و می خواهید آن ها را برای دیدن در iPod یا تلفن همراه ، خود تبدیل کنید ، YouTube Downloader را به Video DownloadHelper ترجیح خواهید داد . کارکردن با
YouTube Downloader خیلی ساده است .آدرس فایل ویدئویی را از YouTube کپی کنید (می توانید آدرس آن را در بالا سمت راست صفحه ویدئو ببینید  ) و به جایی که برنامه در نظر گرفته Past کنید و به برنامه بگویید کارش را شروع کند .
تبدیل فرمت ها هم خیلی سر راست است ، بعد از این که فایل خود را برای تبدیل انتخاب کردید ، فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید ، و روی OK کلیک کنید .می توانید فایل را به بسیاری از فرمت های قابل اجرا در دستگاه های قابل حمل تبدیل کنید .
توجه کنید که با نصب این برنامه به طور پیش فرض Yahoo Toolbar نصب خواهد شد و Yahoo موتور اصلی جست و جوی شما خواهد شد . اگر تمایلی به این تغییرات ندارید ، پیش از نصب گزینه مربوط به آن را uncheck کنید .
دانلود YouTube Downloader | قیمت : رایگان

ویرایش فایل های صوتی و تصویری
دوست دارید که فایل های چند رسانه ای را ویرایش کنید یا به خلق آن ها بپردازید ؟ ما آنچه را که شما نیاز دارید ، برای شما آورده ایم .در اینجا دو برنامه رایگان که به شما در پروژه های multimedia کمک می کند معرفی می کنیم ، یکی برای فایل های صوتی (audio ) و دیگری ویدئویی .

Audacity
این برنامه ابزاری رایگان ، قدرت مند و open source برای ساختن ، ویرایش و mix صدا است .بعد از این که شما صدای خود را با Audacity ضبط کردید ، نیاز دارید که آن را ویرایش کنید ، برنامه هم مجموعه ای فوق العاده از ابزار های لازم را بیش از آنچه که به آنها نیاز دارید در اختیارتان می گذارد .در میان دیگر ویژگی ها ، می توانید چندین نوع effect صوتی را اضافه کنید و با از mixer قدرت مند آن لذت ببرید .برنامه با فرمت های MP3, .wav, AIFF و Ogg Vorbis کار می کند .
حالا با این برنامه چه کار می توانید بکنید ؟ اگر مبتدی هستید ، می تونید بخش های مختلف از صدای ضبط شده را برش دهید یا paste کنید یا اینکه کل آن ها را حذف کنید . می توانید از effect های مختلف استفاده کنید و track های بیشماری را mix کنید.
حتی می توانید soundscapes خود را با ایجاد صدا ها و ترکیب کردنشان ، خلق کنید .
دانلود Audacity | قیمت : رایگان

VirtualDub
اگر در کار پردازش فایل های ویدئویی هستید این برنامه open-source را امتحان کنید .این برنامه برای ویرایش ، برش و … بسیار مناسب است .می توانید عمق رنگ ،  frame rate و compression را تغییر دهید و همچنین فیلم را crop کنید و قطعات صوتی را بدون آن که فیلم را تغییر دهید ، حذف و اضافه کنید .
این برنامه قابلیت های پیچیده زیادی دارد اما روی هم رفته بیشتر برای کار های اولیه مناسب است تا یک ویرایش حرفه ای فیلم .با این حال ، این رایگان است و کار های زیادی انجام می دهد .تنها مشکل هم این است که از پسوند wmv پشتیبانی نمی کند .
دانلود VirtualDub (نسخه 32 بیتی) | قیمت : رایگان
دانلود VirtualDub (نسخه 64 بیتی) | قیمت : رایگان

بخش دوم برنامه های اجرا کننده ،مدیر و burner فایل های چند رسانه ای
برای هرکسی که عشق رسانه دیجیتال دارد ، مشکل اصلی پیدا کردن راه حل مناسب برای مدیریت کلکسیون فایل های ویدئویی و صوتی است که می تواند شامل انواع مختلف فرمت ها باشد و برخی از آنها هم حتی درکامپیوتر شخصی قابل اجرا نیستند  .ما بعضی ازmedia players و manager ها را جمع کرده ایم که می توانند هر فرمتی را که دوست دارید پخش کنند ،  و به خوبی آن ها را نظم و سامان دهند .اگر هم نیاز دارید که آن ها را در CD یا DVD کپی کنید ، ابزار های خوبی برای این کار انتخاب کرده ایم .

Express Burn
پخش کننده های رسانه (media players ) مختلفی بیرون از رایانه شما وجود دارد (مثل CD Player یا DVD Player ). احتمالا شما می خواهید فایل های رسانه ای خود در آنها به خوبی اجرا شوند . چه باید کرد ؟
شما نیاز دارید که موسیقی یا فیلم خود را روی disc کپی کنید و برای انجام آن نیاز به نرم افزار مناسب دارید . Express Burn ویژگی های زیادی دارد که burn کردن را راحت می کند .این برنامه می تواند روی CD ، DVD ، HD DVD و Blu-rays براحتی Burn (کپی یا write در میان ما ایرانی ها رواج دارد)  کند .
اضافه کردن داده ها ، موسیقی یا فیلم به آن راحت است و جالب این که وقتی دارید  audio CD را burn می کنید برنامه track ها را نرمال سازی می کند تا همگی با یک حجم صدا پخش شوند .
نسخه اصلی 27 دلار قیمت دارد و این نسخه که ما برای شما آماده کرده ایم همه ویژگی ها را ندارد .
دانلود Express Burn | قیمت : اشتراک افزار

GOM Media Player
این برنامه یک media playe فوق العاده است که با فرمت های متنوعی سازگار است . باید از انطعاف پذیری آن قدر دانی کرد ، چرا که نیازی به نصب codec های اضافی صوتی یا تصویری نیست (علاوه بر این که از فرمت های معمول دیگر پشتیبانی می کند ،   DivX, .flv, و XviD را هم می پذیرد ). می توانید موقع پخش فیلم روشنایی ، کنتراست و … را تغییر دهید یا هنگام گوش دادن به موسیقی equalizer را برای ارتقای صدا تغییر دهید .
این برنامه برای این که بهترین تجربه را به شما ارائه دهد پا را فرا تر می گذارد .وقتی برنامه را نصب می کنید ، از شما درباره چگونگی استفاده از آن می پرسد . برای استفاده عمومی ، کیفیت بالا یا خروجی از تلویزیون .برنامه حتی از تنظیمات صوتی شما سوال می پرسد تا محیط شنیداری را مناسب سازد .در میان ویژگی های بی نظیر این برنامه ، قابلیت اجرای فایل های ویدئویی که خراب شده اند ، بسیار جالب به نظر می رسد.
دانلود GOM Media Player | قیمت : رایگان

jetAudio Basic
اگر به دنبال برنامه ای هستید که تنها به پخش کردن media اکتفا نکند و به مدیریت فایل ها ، ایجاد playlist ها ،و … هم بپردازد ، jetAudio Basic بهترین خواهد بود . ورای قابلیت آن در پخش فایل های صوتی و تصویری گوناگون ، این برنامه می تواند CD ها را Burm کند ، موسیقی را از CD به رایانه انتقال دهد (rip ) و موسیقی را از منابع وارد شونده به رایانه ضبط کند .
این برنامه از ویژگی های زیادی برخوردار است ، چون ابزاری برای تبدیل فایل های صوتی و تصویری به دیگر فرمت ها .همجنین این برنامه با ابزار های قابل حمل که صوت و فیلم را پخش می کنند هم ، کار می کند .
توجه کنید که با نصب این برنامه به طور پیش فرض Yahoo Toolbar نصب خواهد شد و Yahoo موتور اصلی جست و جوی شما خواهد شد . اگر تمایلی به این تغییرات ندارید ، پیش از نصب گزینه مربوط به آن را uncheck کنید .
دانلود jetAudio Basic | قیمت : رایگان

Media Jukebox
بر خلاف Windows Media Player مغرور ، این برنامه بخش زیادی از RAM یا منابع سیستم را در اختیار نمی گیرد تا شما را با عملکرد های خود (که ممکن است هیچ وقت استفاده نشوند) آزار دهد .
این برنامه ویژگی ها مفید و راحتی را در اختیار شما می گذارد .علاوه بر اجرا و مدیریت کلکسیون صوتی شما ، CD ها را rip و burn می کند ، podcast های مهم را پخش می کند و فایل های media که دانلود کردید را مدیریت می کند .
یک خاصیت خوب این برنامه این است که با توابعی جست و جو و مدیریت track ها در CD ها را راحت تر می کند . این برنامه حتی فایل ها را میان رایانه شخصی و iPod و برخی از تلفن های همراه ، همگام و هماهنگ می سازد .
دانلود Media Jukebox | قیمت : رایگان

VLC Media Player
دنیای جدید از رسانه با چندین جین از فرمت هایی که احتمالا تا به حال چیزی از آنها نشنیده اید. اگر بخواهید بسیاری از آنها را در media player فعلی خود پخش کنید ، احتمالا خوش شانس نخواهید بود .برای مثال Windows Media Player ، در پشتیبانی از انواع فایل ها مشکل دارد ، و برای بعضی نیز اصرار دارد که codec خاصی را دانلود کنید . اگر هم بتوانید آن ها را پیدا کنید نصب کردن و همسان سازی آن با Windows Media Player چندان هم ساده نیست .(واقعا درست است من یکبار امتحان کرده ام .)
VLC Media Player در مقایسه ، تقریبا هر فرمتی که شما بشناسید و یا چیزی درباره اش نشنیده باشید را پخش می کند .ظاهر برنامه خیلی ساده و شیک است (این یکی از نقاط قوتش است) .این برنامه می تواند media library ها را مدیریت کند ، یا به شما در خرید online موسیقی کمک کند . همه کاری که می کند این است که media را به بهترین شکل پخش می کند .
این برنامه منابع زیادی از سیستم و RAM را اشغال نخواهد کرد .
دانلود VLC Media Player | قیمت : رایگان

منبع : pc world

Advertisements

دربارهٔ Persian Developer

I Love Developing applications

Posted on مارس 18, 2009, in نرم افزار, وب, دانلود and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. ۱ دیدگاه.

  1. woooow…. bezzzt c160 … ever …sorrrrryyy … weblog ever..!!! 🙂 … kheyli fekre jalebi bood….va kheyli software haye jalebi gozashtiiid…!! tanx.!!!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: