دانلود های ضروری برای کاربران Windows 7

بابک فخریلو

شاید باور کردنش کمی سخت باشد، اما Windows 7 یک ساله شد. یک سالی که گذشت برای این سسیتم عامل خوش آیند بود، چرا که تقریبا تحسین گسترده ای را در سرتاسر جهان از منتقدان و کاربران دریافت کرد. البته امن ترین، سریع ترین و فراگیرترین سیستم عامل هم حتما جایی برای پیشرفت دارد. به همین خاطر است که ما مجموعه ای از نرم افزار های کاربردی، که برای قدرت مند تر کردن کامیپوتر شما که Windows 7 را اجرا می کند، معرفی می کنیم. باور کنید یا نه، همه ی این نرم افزار ها رایگان هستند.

ابزارهای کاربردی برای Desktop

BatteryBar

گرچه هر نسخه از ویندوز برای مدیریت باتری لپ تاپ بهبود هایی داشته، اما Windows 7 هم اطلاعات زیادی درباره ی میزان واقعی باتری به شما نمی دهد. BatteryBar این کار را انجام می دهد.(درباره ی این نرم افزار بیشتر بخوانید)

Dexpot

نرم افزاری که یک دسکتاپ مجازی را ایجاد می کند، به شما یک مانیتور دوم مشابهی را می دهد، بدون آن که نیاز به سخت افزار اضافی داشته باشید. Dexpot چنین نرم افزاری است، و بروز رسانی جدید آن برای Windows 7 آنرا بهتر از قبل کرده.

افزونه ی جدید که برای این برنامه طراحی شده و SevenDex نام دارد، وقتی موس را روی آیکون آن در Taskbar می برید،  پیش نمایشی بند انگشتی از میزکار شما را نشان می دهد که مشکل رایج در میزکار های مجازی رفع می کند. این مشکل، به خاطر داشتن جای آیتم ها است. مثلا نمی دانید برنامه ی Word که باز کرده بودید در میز کار شماره ی 2 بود یا 3 ؟ به جای که این مجبور باشید در میان همه ی میزکار های خود بگردید، حالا با پیش نمایشی که SevenDex ارائه می دهد می توانید خیلی سریع جای آن را پیدا کنید.

اگر نمی توانید یک مانیتور دومی بخرید، عاشق Dexpot خواهید شد. این نرم افزار متن-باز بوده و برای استفاده شخصی رایگان است.

دانلود کنید

Taskbar Items Pinner

تا به حال شده که بخواهید به جز برنامه ها، چیزهای دیگری را هم به میله ی پایینی Windows 7 متصل (pin) کنید؟ با نرم افزار Taskbar Items Pinner می توانید. این برنامه به شما این امکان را می دهد تا هر چیزی، از پوشه ی تصویرها گرفته تا منوی چاپگر و فایل ها، پوشه ها، و حتی وب سایت ها را به Taskbar اضافه کنید.

بعد از این که این برنامه ی کوچک را از حالت فشرده خارج کردید، آنرا در حالت administrator اجرا کنید (روی آیکون برنامه کلیک کرده و Run as administrator را انتخاب کنید). بعد روی جعبه ی کناری هر آیتمی که می خواهید pin شود، کلیک کند. اگر یک فایل یا پوشه است، روی دکمه ی کنار Path کلیک کرده، و File or Folder را انتخاب، و آیتمی را که می خواهید اضافه شود انتخاب کنید (اگر خواستید می توانید آدرس یک وب سایت را وارد کنید). در فیلد Icon ، %SystemRoot%\system32\SHELL32.dll را تایپ، و در فیلد کناری اش یک عدد را وارد کنید (3 برای پوشه، 12 برای میانبر به وب سایت، با تجربه کردن عددها را یاد می گیرید). در نهایت روی Add Item کلیک کنید. اگر خواستید هر کدام از این آیتم ها را از Taskbar حذف کنید، روی آیکون مربوط به آن راست کلیک کرده و Unpin this program from taskbar را انتخاب کنید.

دانلود کنید

ابزارهایی برای امنیت و دستگاه های جانبی

Microsoft Security Essentials

Windows 7 برای امن نگه داشتن کامپیوتر شما با ابزار های امنیتی زیاد همراه است، به جز یک برنامه. این سیستم عامل firewall، ضد جاسوس افزار، و بلوکر های بدافزار و phishing قدرت مندی دارد که در IE8 جاسازی شده اند. تنها تکه ی گمشده ای این پازل، یک نرم افزار آنتی ویروس است. و این تکه با Microsoft Security Essentials کامل می شود.

این ابزار، یک مانع بی درنگ در برابر ویروس، بد افزار، و سایر تهدید ها فراهم می سازد. برنامه به آرامی در پشت صحنه ی سیستم به کار خود مشغول است، و تنها زمانی با آن برخورد می کنید که مشکلی پیدا کرده باشد یا نیاز به بروز رسانی داشته باشد. تاثیر برنامه روی عمکلرد سیستم هم چندان نیست، و می توان چشم پوشی کرد.

دانلود کنید

Right-Click Extender

بسیاری از کاربران با منویی که با راست کلیک کردن (right-click context menus) در Windows پدیدار می شود، مشکل دارند، شاید به خاطر این که منوهایی که آنها می خواهند نیست (مانند فرمان های Copy To، Move To برای پوشه ها و فایل ها، و میانبرهایی به Control Panel یا Task Manager).

اما با نرم افزار Right-Click Extender، می توانید آن چیزی هایی که می خواهید و سایر میانبر های مفید را به این منو اضافه کنید. برنامه گزینه هایش را به چهار بخش اصلی تقسیم می کند: File/Folder، Desktop، Drives و MyComputer که هرکدام مجموعه ی منو های راست کلیکی که شما ویرایش می کنید را مشخص می کنند. برای مثال در بخش File/Folder، می توانید آیتم هایی مانند Administrator Command Prompt، Open with Notepad یا Copy To/Move To را اضافه کنید. گزینه های Desktop، بیشتر میانبر به برنامه ها و عملکرد های پر استفاده مانند Device Manager، Paint و Hibernate PC هستند. برای بسیاری از این آیتم ها، این اختیار را دارید که طوری تنظیم شان کنید تا تنها زمانی پدیدار شوند که به هنگام کلیک راست کردن، دکمه ی Shift را هم نگه داشته باشید. این کار برای مخفی نگه داشتن منو ها از دید دیگر کاربران مفید است!!!

دانلود کنید

WizMouse

Windows 7 ممکن است که از هر نسخه ی ویندوز که تا به حال آمده باهوش تر باشد، اما هنوز هم در یک جای کلیدی مشکل دارد: پیمایش (بالا و پایین کردن) با استفاده از چرخ میانی موس. می توانید نشانگر موس خود را به یک پنجره برده و درون آن پیمایش کنید، می بینید که کار نمی کند! در عوض باید حتما ابتدا داخل آن پنجره کلیک کنید، تا «focus» روی آن قرار گیرد، و بتوانید در آن پیمایش کنید.

اما WizMouse این مشکل را حل می کند، این طور که موس را هر جا بردید، چرخ آن برای پیمایش کار خواهد کرد، بی آنکه نیازی به کلیک کردن داشته باشید. شاید یک بهبود کوچک به نظر برسد، اما نمی توانید باور کنید چقدر کار کردن با ویندوز را برای شما ساده می کند.

این برنامه یک گزینه دارد که قابلیت استفاده از چرخ میانی موس برای پیمایش در برنامه هایی که از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند را به این برنامه ها اضافه می کند. قابل توجه مایکروسافت!! بهتر نیست کد این نرم افزار را از شرکت سازنده اش بخرید و به Windows 8 اضافه کنید؟

دانلود کنید

Window 7، کامپیوتر های دیگر و دنیای وب

Windows Live Mail 2011

مایکروسافت در Windows 7 خانه تکانی حسابی انجام داده، و برنامه هایی که قبلا در سیستم عامل ویندوز وجود داشت را از آن حذف کرده. Windows Mail (که در نسخه های قبل از Vista ، Outlook Expres بود) از جمله ی همین برنامه های حذف شده است. نتیجه این که Windows 7 از یک برنامه ی برای استفاده از سرویس های mail بی بهره است.

البته جای شکر دارد که Windows Mail lives وجود دارد. به وسیله ی نسخه Windows Live Mail 2011 نه تنها می توانید حساب های ایمیل خود (هر تعداد که بخواهید، شامل حساب های  یاهو و جی میل) مدیریت کنید، بلکه مخاطبان و تقویم را هم در کنار خود دارید.

دانلود کنید

Windows Live Mesh 2011

اگر شما هم مانند بسیاری، از بیش از یک کامپیوتر استفاده می کنید، چطور است که بتوانید به فایل های مستند، موسیقی، تصاویر و سایر فایل ها که در آن کامپیوتر ها قرار گرفته، دسترسی داشته باشید؟ این ایده ی اصلی Windows Live Mesh 2011 است که به طور خودکار همه ی چیز را میان دو یا چند کامپیوتر همگام می سازد.

کافی است برنامه را تنظیم کنید و کارها را به آن بسپارید. بعد از نصب برنامه در کامپیوترهای شخصی، به حساب Windows Live خودتان وارد شوید، و پوشه هایی که می خواهید همگام باشند(sync) انتخاب کنید، کار تمام است. این برنامه در پس زمینه سیستم کار کرده و فایل های کامپیوتر شما را وقتی online هستید، منتقل می کند.  همچنین گزینه ای در اختیار دارید که می توانید پوشه هایی مورد انتخاب خود از Windows Live SkyDrive را همگام کنید، و به داده های خود در حالت online دسترسی داشته باشید، بی آنکه صرفا کامپیوتر های خاصی را برای ذخیره سازی داده ها انتخاب کنید.

Mesh این اجازه را به شما می دهد تا به صورت راه دور(remote) به کامپیوتر هایی که جزئی از شبکه ی Mesh هستند، وصل شوید.

دانلود کنید

ZumoCast

این برنامه کامپیوتر شما را به یک نوع media server تبدیل می کند، و قابلیت هایی مانند پخش موسیقی، فیلم و دریافت فایل از هر کامپیوتر دیگر حتی iPhone،  iPod Touchیا iPad، را  به آن می بخشد. این برنامه به سادگی یکی از بزرگترین مشکلات ابزارهای همراه، یعنی فضای ذخیره سازی کم را برطرف می کند.

بعد از این که ZumoCast را روی کامپیوتر خود نصب کردید، و حساب کاربری برای خودتان ایجاد کردید، آیتم هایی که می خواهید در دسترس باشند، انتخاب کنید. به طور پیش فرض برنامه پوشه های مستندات، تصاویر، موسیقی و فیلم های ویندوز را انتخاب می کند، اما خودتان هم به راحتی هر پوشه ای را که خواستید می توانید اضافه کنید.

اگر کامپیوتر را ترک کنید، تا زمانی که روشن باشد، می توانید به رسانه ی دلخواه تان از هر جا که بخواهید دسترسی داشته باشید. می توانید از کامپیوتر محل کار خود به موسیقی گوش دهید، از iPhone خود فیلم ببینید، مستندات را به iPad بیاورید و مانند این ها. حتی می توانید فایل های منتخب را به ابزار خودتان دانلود کنید.

ZumoCast برای ابزارهایی که کمبود حافظه دارند، یا هر کامپیوتری که رسانه های ذخیره شده در کامپیوتر دیگر را ندارند، بسیار عالی است.

دانلود کنید

برگرفته از

http://www.pcworld.com/article/208147/musthave_windows_7_downloads.html

Advertisements

دربارهٔ Persian Developer

I Love Developing applications

Posted on نوامبر 12, 2010, in نرم افزار, وب, Windows 7, آموزش, دانلود, سیستم عامل and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. ۱ دیدگاه.

  1. باز مثله همیشه عالی و جامع بود با تشکر از شما

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: