واکنش های مختلف در برابر طرح جدید دانشگاه برای انتخاب واحد :آخ جون، ای ول ، خوب که چی ،…….، به ما چه

پرده ی اول :آخ جون

دانشجوی ترم سومه ، دو ترم اول معدلش خوب بوده و از شانس خوب تونسته با استادایی درس بر داره که نمره خوب می دن ، با این حساب و با طرح جدید دانشگاه همیشه اول از همه می تونه با استادایی کلاس برداره که هیچ وقت نگران نمرش نباشه و همینطور هم به صورت پلکانی تا ترم آخر پیش میره ، حالا خیلی هم مهم نیست که این استادا که خوب نمره می دن آیا چیزی هم یاد می دن که به دردت بخوره یا نه . به هر حال می تونه سر 8 ترم درسشو تموم کنه و مدرکش و بگیره حالا این که چه کاری می خواد بکنه که تو این مملکت خیلی مهم نیست ، بیشتر این مهمه که مدرک داشته باشه. خوب انصافا آخ جون هم داره دیگه ، نداره ؟؟!!

پرده ی دوم : ای ول

دانشجوی درس خونیه که هر ترم معدلش خوب شده (البته ترم 5 به بالاست) -دیگه توی ترم های بالا کسی معدلش الکی بالا نمی شه – این دیگه از اون دانشجو هاست که واقعا دانشگاه جای دانشجوی فعاله ها !!!!  خوب خوشحال هم می شه ، یه کم از استرسش واسه انتخاب واحد کم میشه ، توی این گروه از دانشجوها استرس بیشتر از سایر دانشجوها موج میزنه . خوب واسه این گروه خوبه که انصافا حقشون هم هست….

پرده ی سوم : خوب که چی

یه سری رشته ها هستند که معدل اکثر دانشجوهاشون بالای 17 است . خوب واسه اونا که تاثیری خیلی نداره ….یه عده ی دیگه هم ترم آخریان که واسه اونا هم تاثیری نداره ، و البته ترم اولیا .

پرده ی چهارم : ………..

خوب ….. هم داره دیگه ، نداره ؟؟؟!!!!  تا ترم 4 که ترم پایینی بوده نتونسته واحد درست درمون برداره دیگه معدلش هم پایینه (زیر 15) ،خوب حالا که داره ترم بالایی می شه دیگه گفتن باید معدل کل مهم باشه ، خوب حالا دیگه همه ی ترم پایینی ها میان و تند و تند با معدل خوبشون با استادایی که خوب نمره میدن بر میدارن اون وقت باید بشینه و ببینه که همه پاس می کنند و خودش باید به زور درس ها رو برداره و خدا خدا کنه که پاس بشه … خوب به نظر شما …………. نداره ؟؟؟!!!!!

پرده ی پنجم : به ما چه

آخه تو دانشگاهی که همزمان با وصل شدن اینترنت پریزهای کتابخونه کنده می شه ، تو دانشگاهی که 80 درصد صندلی های سلفش در 90 درصد مواقع برای دانشجویان قابل استفاده نیست ، تو دانشگاهی که هر استادی به هر چیزی که دوست داشته باشه نمره میده یا نمی ده ، تو دانشگاهی که معاون آموزشی وقت برگه صحیح کردن نداره و رندوم نمره می ده ، تو دانشگاهی که مسئول کتابخونه به جای تسهیل امکان فعالیت دانشجو تو کتابخونه به فکر محدود کردن دانشجوِ و به چیزهایی که توی لپ تاپ دانشجو هاست بیشتر از کارهای کتابخونه کار داره ، تو دانشگاهی که ………… دیگه چی بگه آدم ؟؟!! تو این دانشگاه آخه معدل کیلو چنده ؟؟ وقتی یه همچین سیستمی باشه که هیچ ارزشیابی دقیقی از دانشجو ها نشه ، به ما چه که کی اول انتخاب واحد کنه ، کی آخر ؟؟؟ اصلا بی خیال به ما چه !! هر چه پیش آید خوش آید ….

خوب یه جمع بندی کلی بخوایم داشته باشیم  اگه بخوایم بگیم که سیستم ارزشیابی دانشگاه درسته باز هم این طرح نمیتونه خیلی مفید باشه چرا که تو حق یه عده واقعا ظلم می شه . اگه بخوایم درست باشه حد اقلش اینه که بر اساس معدل و سال ورود باشه ، یعنی مثلا اول شاگرد اولای 86 بعد بقیه 86 ای ها روز بعد شاگرد اولای 87 بعد بقیه 87ای ها و به همین روال ادامه داشته با شه.البته این هم نظر شخصیه منه که ممکنه که درست هم نباشه ولی الان این به ذهن من می رسه .

مطمئنا این پرده ها تمام ماجرا نیست ولی خوب دیگه این چیزاییه که به فکر دانشجو ها می رسه !!

حالا شما جزو کدوم دسته از این ها هستید ؟؟!!

در همین باره بخوانید :

شرطی شدن انتخاب واحد

Advertisements

Posted on ژانویه 21, 2011, in اخبار, دانشگاه, عمومی and tagged , . Bookmark the permalink. 22 دیدگاه.

 1. ایده ات خوبه من از طرحت حمایت میکنم.

 2. حرف دل بیشتری ما ها رو گفتی.

 3. ای کاش می شد این حرفارو به گوش اونایی که نشستن اون بالا و دارن واسه همه بدون فکر تصمیم میگیرن رسوند…..تازه این یکیشه دیگه….نمونه ی دیگه تغییر تاریخ امتحانای عمومی ….انگار ما هویجیم:دی همینجوری تاریخ امتحان و عوض می کنن:(

 4. به نظر من ابتدا برای ارتقا وضعیت علمی دانشگاه باید یک دستگاه نظارتی بی طرف برای اساتید باشه که بصورت منصفانه نمرات دانشجویان بدند بعد به فکر شرط گذاشتن برای دانشجویان باشند…..

 5. دوستان عزیز ممنون از دیدگاه هاتون .
  @آقا وحید : مرسی از همراهیت ولی کو گوش شنوا .
  @فاطمه خانم: خوب این هم یه جورشه دیگه ، همه جا که نباید حساب کتاب داشته باشه :دی
  @علی آقا: ایده ی خوبیه ولی با توجه به پیش زمینه ای که از دانشگاه داریم یه همچین کاری خیلی بعید به نظر می رسه که انجام بشه .

 6. منم به نظرم ایده ی خوبیه…..

  حتی این فکر هم به ذهن مسئولینه دانشگاه نرسیده!!!

  خیلی جالبه…

  اگه به روح اعتقاد دارین …../..

 7. اووووووووووپس!من فکر میکردم این طرح مثله همین ایده ایه که بیان کردید!!
  دوستان تاحالا درین رابطه اقدامی صورت گرفته؟مسئولین(!!!!) چه جوابی دادن؟
  اگه نه جدا بیاید یه کاری کنیم…

 8. منم شدیدا با نسترن موافقم خوب بیاین یه حرکتی بکنیم دیگه….. ترم پیش در مورد سایت داشت یه کارایی میشد که گویا اونم ناتموم موند…..

 9. حرکت که در مورد سایت بود، ناتموم نموند، بلکه مثل همه ی کارهای دیگه باز آخر سر زحمتش افتاد رو گردن یک نفر. من دو روز ساعت 7 صبح رفتم دفتر اصلی پژوهشی تو ایرانشهر تا با رئیس پژوهشی صحبت کنم، یکبار نبود دفعه ی بعد هم که رفتم فقط فرصت کرد شماره ی من رو بگیره. بعد هم که رئیس پژوهشی عوض شد. تصمیم گرفتم از کمک مهندس منشی استفاده کنم. ایشون هم نهایت همکاری رو کردن، و متن نامه رو با تایید گروه کامپیوتر به رئیس دانشگاه تحویل دادن….

 10. موضوع کامنت :بی ربط
  تشکر از اون دوستی که خیلی زحمت کشید بابت سایت
  جا داره واقعا» دوستان ازش تشکر کنن
  به نوبه خودم ازش خیلی تشکر میکنم

 11. بله بله…….خوب من به شخصه از این جاهاش خبر نداشتم……… منم تشکر میکنم ایشالا که نتیجه شو میبینیم ;(

 12. منم میگم باید یه کاری کرد اصلا همه میگن باید یه کاری کرد ولی خوب کیه که یه کاری بکنه
  این آقایون با نامه چیزی نمیفهمن اینم از رییس جدید دانشکده با اون شعارهای احمقانش اگر مرد بود بالا سر ساختمون 5 میزد «دانشجوی فعال تو دانشگاهیه که پرسنلش فعالن»
  ما که تغییر اساسی احساس نکردیم فقط پشت میز رفتن و هیکل گنده تر کردن باید مثل مردم تونس با پونس بیفتیم به جونش اگر اهل اعتراض هستید باید با هم بریم کافیه یه بار 50 نفر جلو دفتر ایرانشهر جمع شن بابک جون تنها نامه بردن فایده ای نخواهد داشت

 13. آآآآخ جون من بالاخره تونستم اینجا کامنت بذارم

 14. من هستم
  هرکی هست اعلام کنه

 15. خوب بعد از تشکر از همه اونایی که واسه بهبود سایت در ترم گذشته زحمت کشیدن (به ویژه بابک )، به نظر من هم تجمع میتونه در بعضی شرایط چیز خوبی باشه و جواب هم بده ، ولی قبل از این که شروع کنیم به اطلاع پراکنی برای محل تجمع و این که کی و کجا باشه ، اول بیاید ببینیم به چه چیزایی میخوایم اعتراض کنیم ؟ و چه چیزایی اولویت هستند برامون ، بعدشم همه باید هم پای همدیگه باشیم ،نباید اینجوری بشه که هر کی به خاطر اعتراض به یه چیزی اومده باشه و آخرشم معلوم نشه کی می خواد چی کار کنه !! بعد از اینکه همه ی چیزایی که می خوایم بهشون اعتراض کنیم مشخص شد و همه یک صدا شدیم اون وقت تازه باید ببینیم آیا تجمع در این مورد خاص خوبه یا نه ، بعدش هم باید با چند تا از اساتید هم صحبت کنیم و سعی کنیم اونایی که معترض هستند و با خودمون همراه کنیم ، بعد از این کارا اگه قرار شد تجمعی صورت بگیره به نظر من تجمع اگه توی خود محیط دانشگاه باشه و یه روزی هم باشه که خود مدیر محترم دانشکده هم حضور داشته باشن بهتره ، چون اگه خارج از محیط دانشگاه باشه برچسب سیاسی میخوره و آخرشم به نتیجه نمی رسه .

 16. باید حضوری راجع بهش صحبت کنیم امتحانت که تموم شد با بقیه بچه ها میشینیم خودمون شروع میکنیم کارهاش رو کم کم بچه ها رو هم جمع میکنیم با اطلاع رسانی!

 17. باشه ایشالا بعد امتحانا 😉

 18. اگر زنده بودم ،حتما به منم خبر بدین

 19. من میگم فقط راه حل اینه که از سیستم گلستان استفاده کنیم! نمی دونم میشناسین یا نه ولی اگه خواستی «سیستم جامع دانشگاهی گلستان» رو توی اینترنت سرچ کنید ببینین چی میاد!
  دانشگاه های کله گنده تر و خفن تر از ما دارن استفاده می کنن اونوقت ما؟؟؟؟
  خب البته کی جیبشو از مال … پر کنه؟؟؟؟
  من به باس(!) گفتم ولی کو گوش شنوا!
  اگه خواستین یه سر به این سایت بزنید!
  https://www.nowpardaz.com

 20. آخه فقط همین یه گند رو نزده که امتحانات عمومی رو هم جاهاشونو عوض کرده من دو تا امتحان عمومیم تو یه روز و یه ساعته
  فقط عشق ریاست داره این یارو

 21. 1. در مورد طرحت باید بیشتر صحبت کنیم.
  2. در مورد سایت :
  چند روز پیش از یکی از بچه های دانشگاه شنیدم که رستم زاده گفته می خواد یه نمره ی حسابی بهش بده. پرسیدم چرا. گفت: سر کلاس اعلام کرده کی حاضره برای سایت فعالیت کنه و فقط اون و یک نفر دیگه اعلام آمادگی کردن.
  باید تو نامه تون ذکر می کردین که ساسان کار رو به ایشون محول نکنه تا به این نحو پیگیری نشه.

 22. @ حسین
  این رستم زاده پیش خودش واقعا چی فکر کرده !

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: